Creation & fashion

Úvod

Jmenuji se Kristýna Kabotová, narodila jsem se 6.7.1984 ve Frýdku-Místku a v tuto dobu bydlím v Ostravě. Už v dětství se u mně projevil tvůrčí talent, který jsem od 5. třídy základní školy začala víc rozvíjet na Základní umělecké škole ve F-M. Zde jsem se naučila různým výtvarným technikám, manuální zručnosti a osvojila si Dějiny umění a kultury. Absolvovala jsem 5 tříd + další 3 roky přípravou na vysokou školu a účastnila se i různých výstav. Na některá má díla z tohoto období se můžete podívat v Galerii.
          V dětství jsem si i kromě výtvarných činností oblíbila šití, kterému mě postupně učila matka. Což mě ovlivnilo ve výběru střední školy a rozhodla jsem se studovat Střední odbornou školu Oděvní na ulici Potoční ve F-M, obor Oděvnictví. Zde jsem získala spoustu znalostí jak technických (tvorba nákresů, konstrukce a modelování střihů, zbožíznalství, management apod.), tak praktických (stříhání, šití, kontrola, adjustace, apod.). I nadále jsem si doplňovala vědomosti z oblasti dějin umění, kultury a nově i módy. Úspěšně jsem maturovala v roce 2004.
          Po dokončení střední školy jsem dále chtěla pokračovat ve studiu na vysoké škole. Přijali mě na Technické Univerzitě v Liberci, Fakultě Textilní, obor Textilní a oděvní návrhářství. Studium na této škole mě dále posouvalo v mém kreativním myšlení, pracovat samostatně na zadaných tématech, či spolupracovat v kolektivu. Naučila jsem se dalším nejen výtvarným technikám jako např.:pletení na pletacím stroji, tkaní na stavu, sítový a sublimační tisk, kterým předcházela výuka grafických programů především ADOBE Photoshop a Illustrator. Tyto programy využívám často při úpravě fotek, návrhů apod. Vysokou školu jsem zakončila v roce 2008, Bakalářskou prací na téma Adrenalin, na jejíž fotky se také můžete podívat v Galerii.
          V červnu téhož roku jsem nastoupila do svého 1.zaměstnání ve Strakonicích ve společnosti FEZKO THIERRY a.s., kde jsem si vyzkoušela na vlastní pěst práci desinatéra automobilových potahů. Práce to byla velice zajímavá. Účastnila jsem se porad, briefingů, projektů, na kterých jsem pracovala sama i v kolektivu, naučila jsem se pracovat s dalším grafickým programem na tvorbu vazeb materiálů CAD/CAM Design Scope Victor a získala jsem první zkušenost s opravdovým zaměstnáním.
          Bohužel jsem zde nemohla využít svých nabytých znalostí, dovedností a touhy spíše po oděvní či módní tvorbě, proto jsem ještě téhož roku práci ukončila a brzy jsem nastoupila do svého 2.zaměstnání v Ostravě v soukromé oděvní firmě HENISTA s.r.o., jako Odborná asistenstka. I zde jsem získala další cenné zkušenosti v komunikaci se zákazníky, administrativou, výrobou a chodem firmy. V této firmě jsem ukončila pracovní poměr z osobních důvodů.
           Na mateřské dovolené jsem spolupracovala s autorskou módou v Ostravě - MUXU, pro kterou jsem převážně šila, občas přidávala i pomocnou ruku k navrhování nových modelů. Dále taky navrhuji, šiji a tvořím především pro sebe a své blízké, ale také na zakázku každému, kdo má zájem o tyto mé služby, proto mne neváhejte kontaktovat s jakýmkoli přáním, které společně můžeme realizovat. Inspiruji se na různých módních webových serverech, časopisech, přehlídkách a nejen v ulicích Severomoravských. Mám výborný přehled o nejnovějších trendech, ale dokážu i poradit co komu sluší a padne přímo na míru postavě či osobnosti. 
           Po mateřské jsem nastoupila do jisté oděvní firmy na výrobu kostýmů pro mažoretky, aerobic a podobné sporty. Stříhala jsem a navrhovala. byla to velice zajímavá práce, která mi otevřela jak nové oděvní obzory, tak i ty mezilidské. Důvěřuj, ale prověřuj!
           Momentálně pracuji ve firmě Clinitex a jsem Konstruktérka střihů. 
Doufám, že tentokrát se už nezklamu a bude to práce na dlouhá léta.